Satasulka rintakoru pronssi Kalevala Koru
Uskottiin, että joka ymmärtää lintujen kieltä, saa tietoonsa muille tuntemattomia asioita. Olivathan linnut jumalten sanansaattajia, keveitä siivekkäitä olentoja, jotka kykenivät kohoamaan läpi ihmiselle saavuttamattomien taivaan kerrosten. Ehkä Satasulka oli aikanaan heimon tietäjän hahmo, jonka avulla hänen henkensä kohosi öiselle tähtitaivaalle. Aina sinne missä yhä vieläkin loistaa-linnunrata.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Pronssikoruissa uutta vastaava. |
| Suosikki |
32,50Säästät jopa -67%
Kultatukun hinta 65,00 Säästät 50,00
Hinta uutena 99,00 - Säästö -67,17%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0172145 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru Oy |
| Paino | 9,08 g |
| Pituus | 3,60 cm / 36,00 mm |
| Leveys | 3,60 cm / 36,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Lahti, Kärkkäinen |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

