Kalevalakorun Filigraanisormus 15.5 18K
Kalevalakorun keltakultainen klassisen kaunis Filigraanisormus! Kultapitoisuus 750. Sormuksen koko 15.5 ja leveys 8mm. Vm. 2007.
Filigraani
Filigraanikorut edustavat 1700-luvun varakkaan vallasväen käyttämää tyyliä. Tällaiset filigraanikoristeiset korut olivat tuolloin yleisiä Ruotsissa ja sieltä niitä kulkeutui myös Länsi-Suomen rannikkokaupunkeihin.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F047478 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevalakoru Oy |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 5,50 g |
| Halkaisija | 15,50 mm |
| Leveys | 8,00 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
Kysy tuotteesta
