Lapponian Galaktiset huiput kaulakoru 39,5 cm
Design Björn Weckström
Neil Armstrong käveli ensimmäisenä ihmisenä kuussa vuonna 1969. Tapahtumaa seuraava innostus ja riemu saivat Björn Weckströmin luomaan Space Silver -kokoelman, joka julkaistiin samana vuonna. Kokoelmaan kuuluvat Galaktiset huiput ja Planetaariset laaksot -kaulakorut, Mask of Gonda- ja Shuttle-sormukset, Darinan koru, Bridge to the Moon -rannekoru, Mini Punk ja Gelo-korvakorut. Korut ovat tälläkin hetkellä Lapponia-kokoelman keskeisiä osia.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | G065763 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Lapponia Jewelry Oy |
| Valmistusvuosi | 1984 |
| Pitoisuus | 925 |
| Paino | 58,92 g |
| Pituus | 39,50 cm / 395,00 mm |
| Leveys | 1,75 cm / 17,50 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Lempäälä, Ideapark |
Kysy tuotteesta




