Kalevalakorun Filigraanisormus 18.5 750 kulta
Keltakultainen kaunis klassinen Kalevalakorun Filigraani sormus! Kultapitoisuus 750. Kuin uusi!
Filigraanikorut edustavat 1700-luvun varakkaan vallasväen käyttämää tyyliä. Tällaiset filigraanikoristeiset korut olivat tuolloin yleisiä Ruotsissa ja sieltä niitä kulkeutui myös Länsi-Suomen rannikkokaupunkeihin.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F068073 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevalakoru Oy |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 4,86 g |
| Halkaisija | 18,50 mm |
| Leveys | 8,30 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
Kysy tuotteesta


