18k Lapponia lapinkihla 17,5mm v.1967
Lapponia Lapinkihla sormus 5mm kultaa. Tyylikäs ja perinteikäs Lapponia sormus. 18-karaatin (750) keltakultaa. Leveys 5mm. Björn Weckström on edelläkävijä, joka on suunnitellut veistosmaisia koruja Lapponialle. Weckströmin kultakorut ovat saaneet inspiraationsa Lapin kultahippujen muodoista ja mattapinnoista. DESIGN Björn Weckström Björn Weckström (s. 1935) on tunnustettu korumuotoilija ja kuvanveistäjä. Hän on korumuotoilun edelläkävijä, joka on suunnitellut Lapponialle veistoksellisia koruja yrityksen lähes koko olemassaolon ajan.
Sormus on kunnostettu, uudenveroinen!
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0136435 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Lapponia Oy |
| Valmistusvuosi | 1967 |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 4,71 g |
| Halkaisija | 17,50 mm |
| Leveys | 4,50 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Lahti, Kärkkäinen |
Kysy tuotteesta


