Kalevala koru Lintunen rannekoru pronssi 65mm
Kalevala korun kunnostettu ja erittäin hyvässä kunnossa oleva Lintunen rannekoru! Rannekoru on avoin, joten kokoa on helppo muokata. Kuvan mukainen, mutta kirkkaampi.
Taivaalla lentävien lintujen on uskottu olevan yhteydessä jumaliin. Niiden on uskottu omaavan tietoa, jonka ainoastaan jumalat tiesivät. Ihminen voi saada tiedon vain, jos ymmärtää lintujen kieltä. Ehkä siksi monet tietäjät matkasivat esi-isien luo linnun hahmossa. Lintu oli sanansaattaja ihmisten ja jumalten välillä. Tämän linnun esikuva on peräisin Maariasta ajalta 800-1050 jKr.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0118147 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru Oy |
| Paino | 12,71 g |
| Halkaisija | 6,50 cm / 65,00 mm |
| Leveys | 4,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
Kysy tuotteesta
