Chippendale haarukat ja veitset v.-90 #0 Kultatukku.fi
Chippendale haarukat ja veitset v.-90 #1 Kultatukku.fi
Chippendale haarukat ja veitset v.-90 #2 Kultatukku.fi
Chippendale haarukat ja veitset v.-90 #3 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2Thumbnail 3

Tuotekoodi

P0165864

Valmistaja/maahantuoja

Kultakeskus Oy

Pitoisuus

830

Paino

330,55 g

Materiaali

Hopea

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

5

Myymälä

Lahti, Kärkkäinen

Varastosaldo

1

Chippendale haarukat ja veitset v.-90

Kultakeskuksen Chippendale-aterinkokonaisuus sisältää kuusi ruokahaarukkaa ja kuusi ruokaveistä eli yhteensä 12 osaa kuuden hengen kattaukseen. Vuonna 1990 valmistetut aterimet edustavat perinteistä suomalaista pöytähopeaa ja yhtä Kultakeskuksen tunnetuimmista ruokailuvälinesarjoista.

Chippendale on 1700-luvulla syntyneeseen englantilaiseen tyylisuuntaan pohjautuva perinteinen pöytähopeamalli. Kultakeskus toi oman suomalaisen Chippendale-sarjansa valikoimiin 1930-luvun alussa, ja siitä on muodostunut yksi Suomen suosituimmista ja laajimmista hopeisista ruokailuvälinesarjoista. Mallille tunnusomainen, kaarevasti muotoiltu ja koristeellinen varren pää tuo kattaukseen arvokkaan mutta ajattoman ilmeen.

Setin ruokahaarukat ovat kauttaaltaan 830-pitoista hopeaa. Ruokaveitsissä on hopeiset varret ja käytännölliset terästeräksiset teräosat. Haarukoiden pituus on 178 mm ja veitsien 205 mm. Mitat vastaavat Kultakeskuksen Chippendale-sarjan ruokahaarukan ja ruokaveitsen perinteisiä malleja. Aterinten yhteispaino on 330,55 grammaa.

Aterimet on kunnostettu ja puhdistettu, ja niiden kuntoluokitus on 5/5. Kokonaisuus sopii niin juhlakattaukseen kuin laadukkaiksi käyttöaterimiksi. Chippendale-malliston pitkä tuotantohistoria ja edelleen saatavilla olevat täydentävät osat tekevät sarjasta myös käytännöllisen valinnan pöytähopeiden keräilijälle. Secondhand-tuotteena setti tarjoaa mahdollisuuden hankkia kotimaiset hopea-aterimet uuden sarjan hintaa edullisemmin.

• Valmistaja: Kultakeskus Oy
• Mallisto: Chippendale
• Tuotetyyppi: ruokahaarukat ja ruokaveitset
• Määrä: 6 haarukkaa ja 6 veistä, yhteensä 12 osaa
• Materiaali: 830 hopea; veitsissä terästeräksiset terät
• Pitoisuus: 830
• Valmistusvuosi: 1990
• Haarukan pituus: 178 mm
• Veitsen pituus: 205 mm
• Yhteispaino: 330,55 g
• Kuntoluokitus: 5/5
• Kunto: kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
5Kuntoluokka
Kuin uudet, kunnostettu
Suosikki

1 000,00Säästät jopa -66%

Kultatukun hinta 2 000,00 Säästät 50,00

Hinta uutena 2 958,00 - Säästö -66,19%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiP0165864
Tuoteryhmä

Pöytähopeat

Valmistaja/maahantuojaKultakeskus Oy
Pitoisuus830
Paino 330,55 g
MateriaaliHopea
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus5
MyymäläLahti, Kärkkäinen
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta:

Katsoit viimeksi