Lumoava Soturi iso riipus
Soturi
Lumoava Soturi – Eelis Aleksi
Uskollisuus, rohkeus, rehellisyys, Soturi. Eelis Aleksin suunnittelema Soturi on yksi Lumoavan suosituimmista korusarjoista. Se on ollut Lumoavan valikoimassa Lumoavan tarinan alkuhetkiltä saakka, vuodesta 2008.
Suunnitellessaan Eelis Aleksi liuttaa kynäänsä paperia pitkin, mielessään koru jollaista haluaisi itsekin käyttää. Aleksin synkkä lapsuus varjostaa suunnittelua, jolloin hänen on mahdollista kääntää negatiiviset tuntemukset vahvuudeksi luovuudessaan. Muotoilijan sisällä asuu vahva ja selvinnyt, suurisieluinen Soturi.
Kun tunteet ja mielikuvat on saatu siirrettyä kynällä paperille, alkaa Lumoavan suunnittelija Eelis Aleksi sieventämään aikaansaannostaan. Koukeroinen ja yksityiskohtainen koristeinen luonnos korusta muutetaan yksinkertaisemmaksi, lopulliseen muotoonsa. Maskuliininen Luomoava Soturi suunnitellaan, muotoillaan ja valmistetaan Suomessa. Se on suomalaista käsityötä, joka on tehty maailman pohjoisimmassa korutehtaassa, Kuopiossa.
Kun on kokenut elämässään alamäkiä – ja selvinnyt niistä, on tietoinen omasta rohkeudestaan. Lumoava Soturi korusarjaa ilmentää mantovan risti. Risti itsessään symboloi kaikkeutta. Kaikki on yhtä ja yksi on kaikki. Lumoava Soturi korun kantaja on arvokas yksilö joka pystyy mihin vaan.
Riipuslenkistä mahtuu 4mm leveä ketju
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | K0134227 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Lumoava |
| Pitoisuus | 925 |
| Paino | 10,83 g |
| Pituus | 2,80 cm / 28,00 mm |
| Leveys | 2,20 cm / 22,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
Kysy tuotteesta

