Silván Flakka valkokultainen kihlasormus 3,8 mm, koko 20,25 – 2010 #0 Kultatukku.fi
Silván Flakka valkokultainen kihlasormus 3,8 mm, koko 20,25 – 2010 #1 Kultatukku.fi
Silván Flakka valkokultainen kihlasormus 3,8 mm, koko 20,25 – 2010 #2 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2

Tuotekoodi

F0123521

Valmistaja/maahantuoja

Laatukoru Oy

Valmistusvuosi

2010

Pitoisuus

535

Paino

4,10 g

Halkaisija

20,25 mm

Leveys

3,80 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Helsinki, Itäkeskus

Varastosaldo

1

Silván Flakka valkokultainen kihlasormus 3,8 mm, koko 20,25 – 2010

Silván Flakka on pelkistetty valkokultainen kihla- ja vihkisormus, jonka ajaton muotoilu sopii myös jokapäiväiseksi korusormukseksi. Laatukoru Oy:n valmistama sormus on vuodelta 2010. Sen sileä, kivetön runko tekee kokonaisuudesta hillityn ja helposti yhdisteltävän.

Flakka tarkoittaa tasaista ja suoraviivaista runkoprofiilia. Sormuksen mitattu leveys on 3,80 mm, joten se vastaa kooltaan noin neljän millimetrin levyistä klassista flakkasormusta. Sisähalkaisija on 20,25 mm ja paino 4,10 grammaa. Selkeälinjainen valkokultasormus toimii yksinään, mutta tasaisen profiilinsa ansiosta sitä voi käyttää myös toisen sormuksen rinnalla.

Silván on Laatukoru Oy:n kotimainen korubrändi. Silván-sormuksia valmistetaan Suomessa Laatukorun omalla kultasepänverstaalla Hyvinkäällä. Flakka-profiili kuuluu valmistajan pitkäikäisiin kihlasormusmalleihin, ja vastaavia sileitä runkoja valmistetaan edelleen useissa leveyksissä ja kultapitoisuuksissa.

Kyseessä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-sormus. Kuntoluokitus 4/5 kertoo hyvästä käytetystä kunnosta. Käytetyn korun valitseminen tarjoaa mahdollisuuden hankkia kotimainen valkokultasormus uutta vastaavaa tuotetta edullisemmin ja pidentää samalla laadukkaan korun käyttöikää.

• Valmistaja: Laatukoru Oy
• Brändi: Silván
• Malli/profiili: Flakka
• Tuotetyyppi: kihla- ja vihkisormus
• Materiaali: valkokulta
• Valmistusvuosi: 2010
• Paino: 4,10 g
• Sisähalkaisija: 20,25 mm
• Leveys: 3,80 mm
• Kuntoluokitus: 4/5
• Tyyppi: kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Jos kyseessä ketju niin lukot, kivet ja istutukset ehjiä ei venymisen merkkejä. Jos kyseessä sormus niin kivet ja istutukset ehjiä.Pientä käytön tai kulumisen jälkeä, mutta erittäin hyväkuntoinen. Pronssikoruissa uutta vastaava.
Suosikki

512,50Säästät jopa -40%

Hinta uutena 849,00 - Säästö -39,63%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiF0123521
Tuoteryhmä

Sormukset

Kihla- ja vihkisormukset

Valmistaja/maahantuojaLaatukoru Oy
Valmistusvuosi2010
Pitoisuus535
Paino 4,10 g
Halkaisija 20,25 mm
Leveys 3,80 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläHelsinki, Itäkeskus
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: