Saammeko asentaa evästeitä?(Google Adwords & Analytics)
 
Hopeinen solmioneula labradoriitilla Jari Saari #0
Hopeinen solmioneula labradoriitilla Jari Saari #1
Thumbnail 0Thumbnail 1

Tuotekoodi

K0127843

Valmistaja/maahantuoja

Jari Saari

Pitoisuus

925

Paino

6,85 g

Pituus

5,90 cm / 59,00 mm

Leveys

3,00 mm

Materiaali

Hopea

Tyyppi

Seconhand

Kuntoluokitus

5

Myymälä

Kuopio

Varastosaldo

1

Hopeinen solmioneula labradoriitilla Jari Saari

Jari Saaren hopeinen solmioneula Labradoriitilla! Kiven koko 5mm. Solmioneulan pituus 59mm ja leveys 3mm. Koruosan halkaisija 10mm.

Labradoriitin väri vaihtelee tummanharmaasta harmaanmustaan ja värittömään. Kivessä esiintyy labradoriitille ominainen värileikki. Värileikki sisältää sateenkaaren eri sävyt, useimmiten vihreät ja siniset värisävyt. Kivienharrastajille kivi, jossa on koko värikirjo, on halutuin. Värileikki eli labradorisointi johtuu suotautumalamellien aiheuttamista interferenssi-ilmiöstä.

Jari Saari on kultaseppä ja korutaiteilija. Hän valmistui 1960-luvulla Helsingin kultaseppäkoulusta. Ensimmäisen oman yrityksen hän perusti 1970-luvun alussa ja valmisti silloin myös laukkuja, vöitä ja muita nahkatuotteita. Hänellä on ollut näyttelyitä eri puolilla Suomea ja myöskin mm. Australiassa, Sveitsissä ja Tukholmassa.

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
5Kuntoluokka

50,00Säästät jopa -49%

Hinta uutena 99,00 - Säästö -49,49%

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiK0127843
Tuoteryhmä

Solmioneulat

Merkkikorut

Valmistaja/maahantuojaJari Saari
Pitoisuus925
Paino 6,85 g
Pituus 5,90 cm / 59,00 mm
Leveys 3,00 mm
MateriaaliHopea
TyyppiSeconhand
Kuntoluokitus5
MyymäläKuopio
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: