Valkokultainen Kohinoor valkok. Valerie morganiitti-timanttisormus 16.25 8 x 0,01 ct H/Si + 3 mm morganiitti Sami Laatikainen
Kohinoor Valerie 033-263V-08MO valkokultaisessa morganiitti-timanttisormukseksessa on halo-istutus, ja sormuksen keskellä on suuri cushion-muotoinen romanttisen vaaleanpunainen morganiitti, jota ympäröi useat pyöreät briljantit. Morganiitti on 3 mm leveä ja 8 timanttia sen ympärillä ovat 0,01 karaatia (paino 0,08 ct). Sormus on sileä flakkasormus ja sen on suunnitellut Sami Laatikainen.
Brändi Kohinoor
Sormuksen tyyli Halo
Metallin karaatit 14k
Mallisto Valerie Cushion
Sormuksen rungon leveys 2 mm
Sormuksen leveys kivien kohdasta 6.5 mm
Kivien määrä 9
Kiven väri Kirkas, Vaaleanpunainen
Timanttien karaatit 8 x 0,01
Timanttien yhteispaino 0.08 ct
Timantin muoto Cushion
Timantin väri Wesselton (kirkas)
Timanttien puhtaus SI
Valmistusvuosi 2021
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0146061 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kultakeskus Oy |
| Pitoisuus | 585 |
| Paino | 2,65 g |
| Halkaisija | 16,25 mm |
| Leveys | 2,00 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
Kysy tuotteesta


