Kohinoor 14K valkokultainen kihlasormus 3,5mm, koko 18,5  v.2020 #0
Kohinoor 14K valkokultainen kihlasormus 3,5mm, koko 18,5  v.2020 #1
Kohinoor 14K valkokultainen kihlasormus 3,5mm, koko 18,5  v.2020 #2
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2

Tuotekoodi

F0146831

Valmistaja/maahantuoja

Kultakeskus Oy

Valmistusvuosi

2020

Pitoisuus

585

Paino

2,69 g

Halkaisija

18,50 mm

Leveys

3,50 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

5

Myymälä

Lahti, Kärkkäinen

Varastosaldo

1

Kohinoor 14K valkokultainen kihlasormus 3,5mm, koko 18,5 v.2020

Ajaton Kohinoor-kihlasormus on valmistettu 14 karaatin valkokullasta. Selkeälinjaisen sormuksen 3,5 millimetriä leveä runko antaa sille ryhdikkään mutta hillityn ilmeen, joka sopii sekä naisten että miesten kihlasormukseksi. Pelkistetty valkokultasormus on helppo yhdistää muihin koruihin ja myöhemmin myös erilaisiin vihkisormuksiin.

Kohinoor on Kultakeskus Oy:n tunnettu suomalainen korumerkki. Kohinoor-sormuksia valmistetaan Suomessa Kultakeskuksen Hämeenlinnan tehtaalla, ja mallistossa korostuvat kotimainen kultasepäntyö, kestävät materiaalit sekä pitkäikäinen muotoilu. Vähäeleinen valkokultainen kihlasormus onkin luonteva valinta silloin, kun korulta toivotaan ajatonta tyyliä ja suomalaisen valmistajan laatua.

Sormus on valmistettu vuonna 2020. Sen kultapitoisuus on 585 eli 14 karaattia, ja painoa sormuksella on 2,69 grammaa. Sisähalkaisija on 18,5 millimetriä, mikä vastaa noin 58 millimetrin sisäympärysmittaa. 3,5 millimetrin leveys tekee sormuksesta näyttävämmän kuin aivan kapeat kihlasormukset, mutta se säilyttää silti klassisen ja monikäyttöisen ilmeensä. Vastaa mallinumeroa 003-120

Tämä secondhand-sormus on kultasepän kunnostama ja puhdistama. Se on luokiteltu kuntoluokkaan 5: sormus on täysin ehjä eikä siinä ole ilmoituksen mukaan käytön tai kulumisen jälkiä. Uudenveroinen kunto tekee siitä houkuttelevan vaihtoehdon uudelle Kohinoor-kihlasormukselle. Samalla käytetyn korun valitseminen antaa laadukkaalle suomalaiselle kultakorulle uuden elämän.

Sormus sopii kihlasormuksen lisäksi vihkisormukseksi, merkkipäivälahjaksi tai pelkistetyksi arkisormukseksi. Haluttaessa siihen voidaan lisätä henkilökohtainen kaiverrus.

• Tuotemerkki: Kohinoor
• Valmistaja: Kultakeskus Oy
• Valmistusmaa: Suomi
• Valmistusvuosi: 2020
• Materiaali: 14K valkokulta
• Kultapitoisuus: 585
• Paino: 2,69 g
• Sisähalkaisija: 18,5 mm
• Sisäympärysmitta: noin 58 mm
• Rungon leveys: 4 mm
• Kivetön malli
• Kultasepän kunnostama ja puhdistama secondhand-sormus
• Kuntoluokka: 5 – uudenveroinen

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
5Kuntoluokka
Täysin ehjä, ei käytön tai kulumisen jälkiä.
Suosikki

425,00Säästät jopa -56%

Kultatukun hinta 500,00 Säästät 15,00

Hinta uutena 969,00 - Säästö -56,14%

Tähän tuotteeseen saatavilla myös:

  Konekaiverrus (+12,00)

Kaiverrettava teksti:

Mahdolliset merkit: aakkoset ja numerot

  Käsinkaiverrus (+25,00)

Kaiverrettava teksti:

Mahdolliset merkit: aakkoset, numero ja erikoismerkit (esim, sydän ja &)

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiF0146831
Tuoteryhmä

Sormukset

Kihla- ja vihkisormukset

PARHAAT TARJOUKSET

Merkkikorut

Valmistaja/maahantuojaKultakeskus Oy
Valmistusvuosi2020
Pitoisuus585
Paino 2,69 g
Halkaisija 18,50 mm
Leveys 3,50 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus5
MyymäläLahti, Kärkkäinen
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: