Hopeinen kaulakoru 55cm jäähelmet, Hollolan hirvi
Korun koko 20x20mm
Helmien halk.8mm ja 6mm
Hollolan seudun vaikuttava historia inspiroi minua yhdistämään modernin muotokielen ja Hollolan kivikirkosta löytyvän hirven metsästystä esittävän takorautaisen koristeaiheen. Aihe on tuttu myös Hollolan vaakunasta. Hopeassa aihe sai uuden tulkinnan ja toistuu elinvoimaisena.
Suunnittelija Heli Kauhanen
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Hyväkuntoinen |
| Suosikki |
68,00Säästät jopa -32%
Kultatukun hinta 85,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 100,00 - Säästö -32,00%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | G0148199 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Heli Kauhanen |
| Pitoisuus | 925 |
| Paino | 12,55 g |
| Pituus | 55,00 cm / 550,00 mm |
| Leveys | 3,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Lahti, Kärkkäinen |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

