Kalevala koru tasavartinen solki Vöyristä -926 pronssi
Pitkänomaisen rintakorun esikuva on löydetty Vöyristä. Koru on peräisin 400-luvulta. Kalevala Korun mallistossa rintakoru on ollut 1950-luvulta vuosituhannen vaihteeseen saakka.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0133836 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru Oy |
| Paino | 5,59 g |
| Pituus | 6,95 cm / 69,50 mm |
| Leveys | 1,10 cm / 11,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 3 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
Kysy tuotteesta

