Pronssinen Kalevala Korun Tintti-riipus, 70cm, punainen
Tinttien keraamiset, käsin maalatut vatsat ovat pääsävyiltään erilaisia. Pääsävyihin sekoittuu monessa Tintissä muitakin värejä, muodostaen kukkeita ja kirjavia kuvioita elävöittämään jo muutenkin varsin iloisen korun ilmettä. Tässä veikeässä Tintissä pääsävynä on punainen, johon sekoittuu tummempia sävyjä. Jokainen Tintti on siis oma yksilönsä.
Design Kai Lindström.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0151833 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru Oy |
| Paino | 11,00 g |
| Pituus | 70,00 cm / 700,00 mm |
| Halkaisija | 2,00 cm / 20,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Ylivieska, Kärkkäinen |
Kysy tuotteesta


