Kalevala korun hopeoitu pronssi Euran Risti 74cm
Kookas ristimäinen riipus on kopio Euran Osmanmäestä löydetystä riipuksesta. Häränsilmin ja pisteviivoin koristeltu koru on peräisin viikinkiajalta. Kalevala Korun tuotevalikoimassa riipus on ollut 1940-luvulta 1970-luvulle saakka. Nurja puoli kuvioimaton. Ankkuriketju 74 cm, ei lukkoa. Leveys 39 mm, korkeus riipuslenkkeineen 60 mm.
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0153028 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru Oy |
| Paino | 27,30 g |
| Pituus | 74,00 cm / 740,00 mm |
| Leveys | 3,90 cm / 39,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 3 |
| Myymälä | Lempäälä, Ideapark |
Kysy tuotteesta


