Platina timanttisormus 17.5mm #0 Kultatukku.fi
Platina timanttisormus 17.5mm #1 Kultatukku.fi
Platina timanttisormus 17.5mm #2 Kultatukku.fi
Platina timanttisormus 17.5mm #3 Kultatukku.fi
Platina timanttisormus 17.5mm #4 Kultatukku.fi
Platina timanttisormus 17.5mm #5 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2Thumbnail 3Thumbnail 4Thumbnail 5

Tuotekoodi

F0151684

Valmistusvuosi

2000

Pitoisuus

950

Paino

5,22 g

Halkaisija

17,50 mm

Materiaali

Muu

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

5

Myymälä

Järvenpää

Varastosaldo

1

Platina timanttisormus 17.5mm

Tyylikäs platina timanttisormus, jonka loivasti levenevään etuosaan on upotettu viisi pyöreää timanttia. Porrastetun kokoiset timantit muodostavat sormuksen poikki kulkevan, tasapainoisen rivin. Timanttien yhteispaino on 0,033 karaattia: kaksi timanttia painaa 0,01 ct, kaksi 0,005 ct ja yksi 0,003 ct.

Sormuksen pelkistetty muotoilu antaa platinan vaalean sävyn ja timanttien kirkkauden nousta esiin. Upotettu istutus pitää timantit lähellä sormuksen pintaa, minkä ansiosta kokonaisuus on virtaviivainen ja käytännöllinen. Etuosan hillityn elävä pintakäsittely luo kauniin vastakohdan sormuksen kiillotetuille pinnoille. Runko levenee kapeimman kohdan noin 2 millimetristä etuosan noin 4 millimetriin.

Sormus on valmistettu vuonna 2000 pitoisuudeltaan 950-platinasta. Platina on korumateriaalina tiivis ja painava jalometalli, mikä tuntuu tässä 5,22 gramman sormuksessa miellyttävän tukevana rakenteena. Sisähalkaisija on 17,5 millimetriä. Ajaton ja hillitty kokonaisuus sopii esimerkiksi jokapäiväiseksi timanttisormukseksi, juhlakoruksi tai persoonalliseksi vihkisormukseksi.

Kyseessä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 5/5 kertoo tuotteen olevan erinomaisessa, uutta vastaavassa kunnossa. Valitsemalla käytetyn jalometallikorun annat laadukkaalle korulle uuden elämän ja saat yksilöllisen vaihtoehdon uustuotannolle.

• Tuotetyyppi: timanttisormus
• Materiaali: platina
• Pitoisuus: 950
• Timantit: 5 kpl, yhteensä 0,033 ct
• Paino: 5,22 g
• Sisähalkaisija: 17,5 mm
• Leveys: noin 2–4 mm
• Valmistusvuosi: 2000
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 5/5

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
5Kuntoluokka
Suosikki

550,00Säästät jopa -27%

Hinta uutena 750,00 - Säästö -26,67%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiF0151684
Tuoteryhmä

Sormukset

Timanttisormukset

Valmistusvuosi2000
Pitoisuus950
Paino 5,22 g
Halkaisija 17,50 mm
MateriaaliMuu
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus5
MyymäläJärvenpää
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: