Kaareva timanttisormus 0,055 ct, 18K keltakulta, 18,25 mm
Siro ja kauniisti kaartuva timanttisormus on valmistettu 18 karaatin keltakullasta. Sormuksen keskiosaa koristaa yhtenäinen, säihkyvä 11 timantin rivi. Timanttien yhteispaino on 0,055 karaattia. Kivet on upotettu sormuksen muotoa seuraavaan kanavaan, joten kokonaisuus on linjakas ja istutuksen pinta miellyttävän sileä.
Kaareva muotoilu tekee sormuksesta näyttävän yksinään, mutta se sopii hyvin myös yhdistettäväksi toisen sormuksen rinnalle. Kiillotettu keltakulta kehystää timanttiriviä molemmilta puolilta ja korostaa kivien kirkkautta. Sormusrungon leveys vaihtelee noin 2,50–2,85 millimetrin välillä, joten koru on ilmeeltään siro ja luonteva käyttää.
Sormuksen halkaisija on 18,25 millimetriä. Se on valmistettu 750-pitoisesta kullasta, joka vastaa 18 karaatin kultaa, ja korun paino on 2,50 grammaa. Korkea kultapitoisuus antaa keltakullalle täyteläisen ja lämpimän sävyn.
Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 5/5 tarkoittaa, että sormus on uutta vastaavassa kunnossa. Huollettu käytetty timanttisormus on vastuullinen vaihtoehto asiakkaalle, joka etsii ajatonta jalokivikorua ilman uuden korun hankintaa.
• Tuotetyyppi: kaareva timanttisormus
• Valmistaja/maahantuoja: CJ
• Materiaali: keltakulta
• Pitoisuus: 750 / 18K
• Timantit: 11 kpl, yhteensä 0,055 ct
• Istutus: kanavaistutus
• Halkaisija: 18,25 mm
• Sormusrungon leveys: noin 2,50–2,85 mm
• Paino: 2,50 g
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 5/5, kunnostettu ja uutta vastaava
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka Kunnostettu, uutta vastaava |
| Suosikki |
400,00Säästät jopa -44%
Hinta uutena 708,00 - Säästö -43,50%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0154748 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | CJ |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 2,50 g |
| Halkaisija | 18,25 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Secondhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Helsinki, Itäkeskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


