Timcen Jewellery kultainen timanttikantasormus 0,01 ct, 20,75 mm, 1990 #0 Kultatukku.fi
Timcen Jewellery kultainen timanttikantasormus 0,01 ct, 20,75 mm, 1990 #1 Kultatukku.fi
Timcen Jewellery kultainen timanttikantasormus 0,01 ct, 20,75 mm, 1990 #2 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2

Tuotekoodi

F0156689

Valmistaja/maahantuoja

Timcen Jewellery Ky

Valmistusvuosi

1990

Pitoisuus

585

Paino

3,30 g

Halkaisija

20,75 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

5

Myymälä

Lahti, Kärkkäinen

Varastosaldo

1

Timcen Jewellery kultainen timanttikantasormus 0,01 ct, 20,75 mm, 1990

Timcen Jewelleryn vuonna 1990 valmistama kultainen kantasormus on näyttävä ja selkeälinjainen koru, jonka leveää suorakulmaista kantaa koristaa pieni 0,01 karaatin timantti. Timantti on sijoitettu kannan geometriseen, epäsymmetriseen kolmiokoristeeseen. Pelkistetty kiiltävä pinta ja kulmikas yksityiskohta muodostavat ilmeikkään kokonaisuuden ilman runsasta koristelua.

Sormus on valmistettu 585-kullasta eli 14 karaatin kullasta. Sen paino on 3,30 grammaa ja sisähalkaisija 20,75 mm. Runko levenee kannan kohdalle: sormuksen leveys vaihtelee noin 2,5 millimetristä 7 millimetriin. Leveä kanta tekee korusta ryhdikkään, mutta taakse kapeneva runko pitää kokonaisuuden tasapainoisena.

Timcen Jewellery on suomalainen kultasepänalan yritys, jonka juuret ulottuvat vuoteen 1948. Yritys tunnetaan kultasepäntöiden lisäksi omista vihki- ja timanttisormuksistaan. Tämän sormuksen suoraviivainen ja geometrinen muotoilu edustaa hyvin valmistusajankohtansa 1990-luvun alun korutyyliä. Ajaton kantasormus sopii käytettäväksi sellaisenaan tai yhdistettäväksi muihin hillittyihin kultakoruihin.

Kyseessä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Sormuksen kuntoluokitus on 5/5, ja sen yleisilme on uudenveroinen. Käytetyn korun valitseminen antaa laadukkaalle kultasepäntuotteelle uuden elämän ja tarjoaa mahdollisuuden hankkia aidosta kullasta valmistettu kotimaisen valmistajan koru.

• Valmistaja: Timcen Jewellery Ky
• Tuotetyyppi: kantasormus
• Valmistusvuosi: 1990
• Materiaali: kulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Kivi: timantti, 0,01 ct
• Paino: 3,30 g
• Sisähalkaisija: 20,75 mm
• Leveys: noin 2,5–7 mm
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 5/5
• Kunto: kunnostettu, puhdistettu ja uudenveroinen

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
5Kuntoluokka
Sormus on kunnostettu,uudenveroinen!
Suosikki

415,00Säästät jopa -45%

Hinta uutena 750,00 - Säästö -44,67%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiF0156689
Tuoteryhmä

Sormukset

Timanttisormukset

Valmistaja/maahantuojaTimcen Jewellery Ky
Valmistusvuosi1990
Pitoisuus585
Paino 3,30 g
Halkaisija 20,75 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus5
MyymäläLahti, Kärkkäinen
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta:

Katsoit viimeksi