GFAB hopeinen Palmier-kaulaketju 925, 45 cm, 5 mm #0 Kultatukku.fi
GFAB hopeinen Palmier-kaulaketju 925, 45 cm, 5 mm #1 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1

Tuotekoodi

G0169573

Valmistaja/maahantuoja

GFAB

Pitoisuus

925

Paino

37,45 g

Pituus

45,00 cm / 450,00 mm

Leveys

5,00 mm

Materiaali

Hopea

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Lahti, Kärkkäinen

Varastosaldo

1

GFAB hopeinen Palmier-kaulaketju 925, 45 cm, 5 mm

Näyttävä GFAB:n hopeinen Palmier-kaulaketju on valmistettu 925-sterlinghopeasta. Tiiviisti punottu ketjurakenne muodostaa kolmiulotteisen, elävästi valoa heijastavan pinnan. Viiden millimetrin levyisenä ja 37,45 gramman painoisena ketju on tuntuva koru, joka toimii näyttävästi sellaisenaan ilman riipusta.

Palmier-punos tunnetaan kansainvälisesti myös vehnä- tai Spiga-ketjuna. Limittäin kulkevista lenkeistä muodostuva rakenne antaa ketjulle palmikkomaisen ilmeen ja tekee siitä visuaalisesti kiinnostavan eri suunnista katsottuna. Kiillotetun hopean kirkas pinta korostaa punoksen yksityiskohtia. Ketjussa on käytännöllinen papukaijalukko.

Kaulaketjun pituus on 45 cm, joten se asettuu melko lähelle kaulaa ja sopii hyvin esimerkiksi avonaisen paidankauluksen yhteyteen. Selkeä ja ajaton muotoilu tekee korusta monikäyttöisen vaihtoehdon niin arkeen kuin juhlavampaan pukeutumiseen.

Ketjun valmistaja tai maahantuoja on GFAB, jonka leimaa tavataan ruotsalaisissa sterlinghopeakoruissa. Korussa näkyvät GFAB- ja 925-merkinnät. Valmistajaa ja tarkkaa ketjutyyppiä vastaava kokonaisuus kiinnostaa erityisesti pohjoismaisten hopeakorujen ja laadukkaiden punosketjujen ystäviä.

Tämä kunnostettu ja puhdistettu secondhand-kaulakoru on kuntoluokassa 4/5 eli hyväkuntoinen. Käytetyn korun valitseminen antaa laadukkaalle hopeakorulle uuden elämän ja tarjoaa mahdollisuuden hankkia painava, viimeistelty ketju uutena ostamista edullisemmin.

• Valmistaja/maahantuoja: GFAB
• Tuotetyyppi: Palmier-kaulaketju
• Materiaali: hopea
• Pitoisuus: 925 / sterlinghopea
• Pituus: 45 cm
• Leveys: 5 mm
• Paino: 37,45 g
• Lukko: papukaijalukko
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 4/5

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Hyväkuntoinen
Suosikki

175,20Säästät jopa -56%

Kultatukun hinta 219,00 Säästät 20,00

Hinta uutena 400,00 - Säästö -56,20%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiG0169573
Tuoteryhmä

Ketjut ja käädyt

Valmistaja/maahantuojaGFAB
Pitoisuus925
Paino 37,45 g
Pituus 45,00 cm / 450,00 mm
Leveys 5,00 mm
MateriaaliHopea
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläLahti, Kärkkäinen
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta:

Katsoit viimeksi