Pitkä hopeinen kaulakoru vaaleansinisillä kivillä 84 cm #0 Kultatukku.fi
Pitkä hopeinen kaulakoru vaaleansinisillä kivillä 84 cm #1 Kultatukku.fi
Pitkä hopeinen kaulakoru vaaleansinisillä kivillä 84 cm #2 Kultatukku.fi
Pitkä hopeinen kaulakoru vaaleansinisillä kivillä 84 cm #3 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2Thumbnail 3

Tuotekoodi

G0168468

Valmistaja/maahantuoja

JP

Pitoisuus

925

Paino

48,00 g

Pituus

84,00 cm / 840,00 mm

Materiaali

Hopea

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Järvenpää

Varastosaldo

1

Pitkä hopeinen kaulakoru vaaleansinisillä kivillä 84 cm

Näyttävä ja pitkä hopeinen kaulakoru, jota koristavat pyöreät vaaleansiniset kivet sekä erilaiset hopeiset koristeosat. Korun kokonaispituus on 84 cm, joten se laskeutuu kauniisti alas ja toimii selkeänä katseenvangitsijana niin yksivärisen yläosan, mekon kuin juhlavammankin asun yhteydessä.

Kaulakorun pyöreistä lenkeistä muodostuva ketju on elävästi koristeltu. Ketjun varrella vuorottelevat vaaleansiniset kivet, kiiltävät hopeapallot ja kiertyvästi muotoillut, teksturoidut hopeakoristeet. Näyttävän keskiosan muodostaa etupuolelle sijoittuva T-lukko. Lukon renkaasta riippuu kolme liikkuvaa koristeketjua: kahdessa on pyöreä vaaleansininen kivi ja kolmannessa veistoksellisesti muotoiltu hopeakoriste. Liikkuvat yksityiskohdat antavat korulle kevyen ja eloisan ilmeen.

Koru on valmistettu 925-hopeasta ja painaa 48 grammaa. Tuntuva paino, pitkä ketju ja useat koristeosat tekevät kokonaisuudesta selvästi tavallista siroa riipusketjua runsaamman. T-lukko on sekä käytännöllinen suljin että olennainen osa korun muotoilua, joten koru on tarkoitettu puettavaksi lukko näkyvästi eteen.

Tämä kunnostettu ja puhdistettu secondhand-kaulakoru on kuntoluokitukseltaan 4/5 eli hyväkuntoinen. Käytetty koru on vastuullinen vaihtoehto uuden korun hankkimiselle, ja yksilöllinen muotoilu sopii erityisesti pitkien, koristeellisten hopeakorujen ystävälle.

• Valmistaja/maahantuoja: JP
• Korutyyppi: pitkä kaulakoru / kaulakääty
• Materiaali: hopea
• Pitoisuus: 925
• Kivet: vaaleansiniset kivet
• Lukitus: T-lukko
• Pituus: 84 cm
• Paino: 48,00 g
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 4/5, hyväkuntoinen
• Kunnostettu ja puhdistettu

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Hyväkuntoinen
Suosikki

215,20Säästät jopa -40%

Kultatukun hinta 269,00 Säästät 20,00

Hinta uutena 359,00 - Säästö -40,06%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiG0168468
Tuoteryhmä

Ketjut ja käädyt

Valmistaja/maahantuojaJP
Pitoisuus925
Paino 48,00 g
Pituus 84,00 cm / 840,00 mm
MateriaaliHopea
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläJärvenpää
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta:

Katsoit viimeksi