Filigraanisormus 16,5mm 18k Kalevala Koru
Filigraanikorut edustavat 1700-luvun varakkaan vallasväen käyttämää tyyliä. Tällaiset filigraanikoristeiset korut olivat tuolloin yleisiä Ruotsissa ja sieltä niitä kulkeutui myös Länsi-Suomen rannikkokaupunkeihin.
Kunnostettu, uutta vastaava!
Tuote on myyty
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0170434 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru Oy |
| Valmistusvuosi | 1965 |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 4,44 g |
| Halkaisija | 16,50 mm |
| Leveys | 7,40 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Hämeenlinna, Tavastila |
Kysy tuotteesta


