Tapio Wirkkalan Tähtitaivas-riipus
Tapio Wirkkalan kaunis Tähtitaivas-riipus ketjulla. Tapio Wirkkala suunnitteli hopeisen Tähtitaivas-korun vuonna 1967 ja sitä valmistettiin aikanaan vain tilauksesta. Tähtikuviota koristavat kirkkaat zirkonit.
Riipuksen korkeus on 5,3cm ja leveys on 3cm.
Ketjun pituus 48cm.
Kuvituskuva vastaavasta korusta.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Ketjussa pieni jälki, riipus uudenveroinen. |
| Suosikki |
76,00Säästät jopa -49%
Kultatukun hinta 95,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 149,00 - Säästö -48,99%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | K0172175 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kultakeskus Oy |
| Pitoisuus | 925 |
| Paino | 10,50 g |
| Pituus | 5,30 cm / 53,00 mm |
| Leveys | 3,00 cm / 30,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Ylivieska, Kärkkäinen |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

