18k Kalevala Uskelan Isonkylän sormus 17mm v.-2007
Sormuksen pyöreä muoto on täydellisyyden ja ikuisuuden vertauskuva. Sormukseen kätkeytyy suojelevia voimia, sillä sormen ympärille sulkeutuva rengas synnyttää maagisen voiman, joka karkottaa pahat henget. Vihkisormuksen paikaksi vakiintui vasemman käden nimetön, koska juuri tästä sormesta uskottiin olevan yhteys sydämeen. Vihkisormus pujotettiin nimettömään, jotteivät sydämen tunteet pääsisi pakenemaan sormen kautta. Kultainen vihki- ja kihlasormus säilyttää loistonsa symboloiden samalla ikuista onnea.
Kuvassa kuvituskuva samanlaisesta sormuksesta
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka Kunnostettu, kuin uutta vastaava! |
| Suosikki |
459,00Säästät jopa -40%
Hinta uutena 770,00 - Säästö -40,39%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0172695 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru |
| Valmistusvuosi | 2007 |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 2,82 g |
| Halkaisija | 17,00 mm |
| Leveys | 3,40 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


