Kalevala Koru Hannunvaakuna-solmioneula, pronssi
Hannunvaakunan uskotaan suojelevan pahalta. Yhdestä nauhasta muodostuva kuvio synnyttää suojaavan voiman, jonka mahtiin uskoi muinoin koko pohjoinen Eurooppa. Kuvio muistuttaa myös maan neljästä suojelushengestä, jotka asettuivat kukin omaan nurkkaansa ja kannattelivat taivasta maan yllä. Pohjois-Euroopan kansat antoivat näille hengille nimiksi Länsi, Itä, Pohjoinen ja Etelä.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Erittäin hyväkuntoinen. |
| Suosikki |
30,00Säästät jopa -67%
Kultatukun hinta 60,00 Säästät 50,00
Hinta uutena 90,00 - Säästö -66,67%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0172800 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru |
| Paino | 5,60 g |
| Pituus | 1,40 cm / 14,00 mm |
| Leveys | 6,80 cm / 68,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Espoo, Niitty |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta





