Kalevala koru Carmen rannekoru granaatilla 49x59mm hopea 2017
Georges Bizet´n Carmen-ooppera kertoo espanjalaiskaunottaresta, joka ei taivu yhteiskunnan perinteisiin normeihin. Carmenin tarina antoi Kirsti Doukasille aiheen neljänteen Kalevala Korun ja Savonlinnan Oopperajuhlien korusarjaan. Carmenin persoonan monimuotoisuus tulee esiin naisellisissa ja näyttävissä koruissa, joissa on samanaikaisesti herkkyyttä ja vahvuutta. Pitsimäinen rakenne hakee tietään ulos perinteisestä järjestyksestä seuraten omia polkujaan, samoin kuin vapauttaan tavoitteleva Carmen. Koruissa kauniisti hohtava granaatti ja punainen taftinauha toistavat oopperan syvänpunaisia sävyjä ja tunteita. Design Kirsti Doukas
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Kivi ehjä, erittäin hyväkuntoinen. |
| Suosikki |
228,00Säästät jopa -44%
Kultatukun hinta 285,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 410,00 - Säästö -44,39%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | I0173073 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru |
| Valmistusvuosi | 2017 |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 58,76 g |
| Halkaisija | 5,90 cm / 59,00 mm |
| Leveys | 3,50 cm / 35,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta



