Kalevala koru Halikon käätykorut riipus oliiviketjussa hopea 39cm
Halikon pallokorujen esikuvana on ollut taidokkaasti koristelluista hopeahelmistä koottu kaulanauha, joka oli osa vuonna 1887 Halikon Joensuusta löydettyä varhaiskeskiaikaista hopea-aarretta.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka Uutta vastaavassa kunnossa. |
| Suosikki |
76,00Säästät jopa -62%
Kultatukun hinta 95,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 200,00 - Säästö -62,00%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | K0134587 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 11,66 g |
| Pituus | 39,00 cm / 390,00 mm |
| Halkaisija | 1,90 cm / 19,00 mm |
| Leveys | 2,50 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


