Kalevala koru Ilmajoen sormus hopea 18.25 avoin 1971
Näyttävän kilpisormuksen esikuva on Ilmajoelta 1800-luvulta. Ilmajoen sormus oli Kalevala Korun mallistossa 1930-luvun lopusta vuosituhannen vaihteeseen.
Takaa avoimeksi jätettyä runkoa avartamalla tai supistamalla sormuksen koon voi hienosäätää juuri omaan sormeen sopivaksi. Kilpiosan korkeus 23 mm. Saatavissa ainoastaan hopeisena.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Erinomaisen hyväkuntoinen. |
| Suosikki |
84,00Säästät jopa -46%
Kultatukun hinta 105,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 155,00 - Säästö -45,81%
HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | L0160660 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru |
| Valmistusvuosi | 1971 |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 6,50 g |
| Halkaisija | 18,25 mm |
| Leveys | 2,30 cm / 23,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


