Tapio Wirkkalan Tähtitaivas-riipus zirkoneilla 45cm Kultakeskus Oy
Kaunis kullattu hopeinen Tapio Wirkkalan Tähtitaivas riipus zirkoneilla! Riipuksessa kullattu hopeaa oleva silkkiketju. Riipuksen koko 32x55mm.
Tapio Veli Ilmari Wirkkala oli suomalainen muotoilija ja kuvanveistäjä. Wirkkalaa pidetään Suomen uudenaikaisen taideteollisuuden johtavana hahmona. Suomalaisen taideteollisuuden sodanjälkeistä kultakautta aina 1960-luvulle asti onkin kutsuttu ”Wirkkalan kaudeksi
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Erinomaisen hyvässä kunnossa oleva. |
| Suosikki |
103,20Säästät jopa -44%
Kultatukun hinta 129,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 185,00 - Säästö -44,22%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | K0173354 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kultakeskus Oy |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 10,12 g |
| Pituus | 45,00 cm / 450,00 mm |
| Leveys | 1,08 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

