Viistehiottu palloketju 18K kultaa 41 cm
Siro ja kauniisti valoa heijastava palloketju on valmistettu 18 karaatin kullasta. Ketjun pienissä, tiiviisti toisiaan seuraavissa palloissa on viisteinen pinta, joka antaa muuten pelkistetylle korulle eloisan kiillon. Hienostunut pallorakenne erottuu edukseen sekä yksin käytettynä että pienen riipuksen kanssa yhdistettynä.
Ketjun pituus on 41 cm, joten se asettuu useimmilla melko lähelle kaulaa. Lyhyehkö mitta sopii erityisen hyvin kerrospukeutumiseen: viistehiotun palloketjun voi yhdistää eripituisiin kaulaketjuihin tai riipuskoruihin. Noin 0,95 mm leveä ketju on ulkoasultaan kevyt ja siro. Korussa on perinteinen, huomaamaton jousirengaslukko.
Kullan pitoisuus on 750 eli 18 karaattia. Korkea kultapitoisuus antaa ketjulle täyteläisen kultaisen sävyn ja tekee siitä laadukkaan vaihtoehdon päivittäiseen käyttöön sekä juhlavampiin kokonaisuuksiin. Ajaton palloketju ei ole sidottu tiettyyn trendiin, vaan sen selkeä muotoilu on helppo yhdistää monenlaisiin koruihin ja pukeutumistyyleihin.
Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 5/5 kertoo korun olevan erittäin siistissä, uutta vastaavassa kunnossa. Käytetty kultakoru on vastuullinen valinta, joka antaa laadukkaalle materiaalille ja valmiille korulle uuden käyttöelämän.
• Tuotetyyppi: palloketju / kaulaketju
• Materiaali: kulta
• Pitoisuus: 750 / 18K
• Pituus: 41 cm
• Leveys: 0,95 mm
• Paino: 1,83 g
• Lukko: jousirengaslukko
• Pintakuviointi: viisteiset pallot
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 5/5
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka |
| Suosikki |
297,00Säästät jopa -40%
Hinta uutena 495,00 - Säästö -40,00%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | A0175349 |
| Tuoteryhmä | |
| Pitoisuus | 750 |
| Paino | 1,83 g |
| Pituus | 41,00 cm / 410,00 mm |
| Leveys | 0,95 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Secondhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Helsinki, Itäkeskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


