V-mallinen timanttisormus 0,01ct 17,5mm
Siro V-mallinen timanttisormus on valmistettu 585-pitoisesta eli 14 karaatin kullasta. Sormuksen kärkimäisen etuosan keskelle on istutettu pieni 0,01 karaatin timantti. Vaaleasävyinen, kuvioitu koristealue seuraa V-muotoa ja tuo kiven ympärille yksityiskohtaista ilmettä. Kiiltävä kultareunus viimeistelee korun hillityn kaksisävyisen vaikutelman.
V-mallinen sormus tunnetaan myös chevron- tai kaarisormuksena. Muoto tekee korusta kiinnostavan sellaisenaan, mutta se soveltuu hyvin myös osaksi kerrostettua sormuskokonaisuutta. Kärkimäinen etuosa voi asettua kauniisti esimerkiksi toisen sormuksen kivi-istutuksen ympärille. Kevyen rakenteensa ja 1,2 millimetrin leveytensä ansiosta sormus on sirolinjainen vaihtoehto arkeen ja juhlaan.
Sormuksen sisähalkaisija on 17,5 millimetriä ja paino 0,85 grammaa. Valmistaja- tai maahantuojatunnukseksi on ilmoitettu RO. Timantin maltillinen koko ja korun koristeellinen etuosa muodostavat tasapainoisen kokonaisuuden, jossa V-muoto on hallitseva yksityiskohta.
Kyseessä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 4/5 tarkoittaa, ettei sormuksessa ole silminnähtävää kulumaa. Käytetyn kultakorun valitseminen antaa jo olemassa olevalle jalometallille ja korutyölle uuden elämän.
• Valmistaja/maahantuoja: RO
• Tuotetyyppi: V-mallinen timanttisormus
• Materiaali: kulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Timantti: 0,01 ct
• Paino: 0,85 g
• Sisähalkaisija: 17,5 mm
• Leveys: 1,2 mm
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 4/5
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Ei silminnähtävää kulumaa |
| Suosikki |
190,00Säästät jopa -47%
Hinta uutena 360,00 - Säästö -47,22%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | F0174417 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | RO |
| Pitoisuus | 585 |
| Paino | 0,85 g |
| Halkaisija | 17,50 mm |
| Leveys | 1,20 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Secondhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


