Valkokultainen panssaririipusketju 1.4mm 49cm Tolvanen L & Kumpp  1978 #0 Kultatukku.fi
Valkokultainen panssaririipusketju 1.4mm 49cm Tolvanen L & Kumpp  1978 #1 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1

Tuotekoodi

A0141763

Valmistaja/maahantuoja

Tolvanen L & Kumpp

Valmistusvuosi

1978

Pitoisuus

0.585

Paino

2,86 g

Pituus

49,00 cm / 490,00 mm

Leveys

1,40 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Kuopio, Apaja

Varastosaldo

1

Valkokultainen panssaririipusketju 1.4mm 49cm Tolvanen L & Kumpp 1978

Siro Tolvanen L & Kumpp -nimellä merkitty panssaririipusketju on valmistettu 585-valkokullasta eli 14 karaatin kullasta. Vuodelta 1978 oleva ketju edustaa pelkistettyä ja ajatonta korumuotoilua, joka sopii helposti erilaisiin tyyleihin ja käyttötarkoituksiin.

Ketjun klassinen panssarilenkitys muodostuu litteähköistä, tiiviisti toisiinsa liittyvistä lenkeistä. Rakenteensa ansiosta ketju asettuu kauniisti kaulalle ja heijastaa valoa hillitysti. Ketjun leveys on 1,4 mm, joten kokonaisuus on siro mutta selkeästi erottuva. Se sopii käytettäväksi sellaisenaan minimalistisena valkokultaisena kaulaketjuna tai riipusketjuna yhteensopivan, kevyen riipuksen kanssa.

Ketjun pituus on 49 cm. Hieman tavanomaista 42–45 cm:n riipusketjua pidempi mitta jättää korun väljästi kaulalle ja tarjoaa tilaa myös riipukselle. Valkokullan vaalea, neutraali sävy yhdistyy luontevasti valkokultaisten korujen lisäksi hopean- ja platinansävyisiin koruihin. Ketjussa on perinteinen jousirengaslukko.

Tämä vuonna 1978 valmistettu valkokultainen panssariketju on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 4/5 tarkoittaa, että ketju on hyväkuntoinen. Käytetyn korun valinta antaa laadukkaalle jalometallikorulle uuden elämän ja tarjoaa mahdollisuuden hankkia persoonallinen, vuosikymmeniä säilynyt koru.

• Valmistaja tai maahantuoja: Tolvanen L & Kumpp
• Tuotetyyppi: panssaririipusketju
• Materiaali: valkokulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Valmistusvuosi: 1978
• Pituus: 49 cm
• Leveys: 1,4 mm
• Paino: 2,86 g
• Lukko: jousirengaslukko
• Kuntoluokitus: 4/5
• Tyyppi: kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Hyväkuntoinen.
Suosikki

359,00Säästät jopa -50%

Hinta uutena 719,00 - Säästö -50,07%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiA0141763
Tuoteryhmä

Ketjut ja käädyt

Valmistaja/maahantuojaTolvanen L & Kumpp
Valmistusvuosi1978
Pitoisuus0.585
Paino 2,86 g
Pituus 49,00 cm / 490,00 mm
Leveys 1,40 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläKuopio, Apaja
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: