Nummilan Koru kultaiset riippukorvakorut sinisillä kivillä 585, 32 mm #0 Kultatukku.fi
Nummilan Koru kultaiset riippukorvakorut sinisillä kivillä 585, 32 mm #1 Kultatukku.fi
Nummilan Koru kultaiset riippukorvakorut sinisillä kivillä 585, 32 mm #2 Kultatukku.fi
Nummilan Koru kultaiset riippukorvakorut sinisillä kivillä 585, 32 mm #3 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1Thumbnail 2Thumbnail 3

Tuotekoodi

D0178037

Valmistaja/maahantuoja

Nummilan Koru Ky

Pitoisuus

585

Paino

1,70 g

Pituus

3,20 cm / 32,00 mm

Leveys

1,07 cm / 10,70 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Järvenpää

Varastosaldo

1

Nummilan Koru kultaiset riippukorvakorut sinisillä kivillä 585, 32 mm

Nummilan Koru Ky:n valmistamat kultaiset riippukorvakorut yhdistävät ilmavan pisaramuodon ja vaaleansiniset, pyöreät korukivet. Avoimen kultakehyksen alareunaan istutetut viistehiotut kivet heijastavat valoa kauniisti ja muodostavat raikkaan vastaparin lämpimänsävyiselle keltakullalle.

Korvakoruissa on liikkuvat pisaranmuotoiset riipusosat, jotka pääsevät keinumaan kevyesti käyttäjän liikkeiden mukana. Koristeosan kaartuva ja epäsymmetrinen muotoilu antaa koruille persoonallisen ilmeen, mutta pelkistetty rakenne säilyttää kokonaisuuden helposti yhdisteltävänä. Pyöreät siniset kivet on kiinnitetty avoimiin kynsi-istutuksiin, jotka tuovat niiden värin ja fasetoinnin näkyviin eri suunnista.

Korvakorut kiinnitetään lukittavilla koukuilla. Tämä kiinnitystapa säilyttää koukkukorvakoruille ominaisen kevyen ulkonäön ja auttaa samalla pitämään korut tukevasti paikoillaan. Kokonaispituus on 32 mm ja leveys 10,7 mm, joten korut erottuvat kauniisti olematta raskaat. Parin yhteispaino on 1,70 grammaa.

Korut on valmistettu 585-pitoisesta eli 14 karaatin kullasta. Nummilan Koru Ky:n valmistama suomalainen kultakoru sopii niin arkiseen pukeutumiseen kuin juhlavammaksi värilliseksi yksityiskohdaksi. Sinisen ja kullan ajaton väriyhdistelmä toimii myös kauniisti muiden keltakultaisten korujen rinnalla.

Kyseessä on hyväkuntoinen secondhand-korupari. Kuntoluokitus 4/5 tarkoittaa, että koruissa voi esiintyä vähäisiä normaaliin käyttöön liittyviä jälkiä, mutta kokonaisuus on siisti ja valmis käytettäväksi. Käytetyn kultakorun valitseminen antaa laadukkaalle materiaalille uuden käyttöelämän.

• Valmistaja: Nummilan Koru Ky
• Tuotetyyppi: riippu- ja koukkukorvakorut
• Materiaali: kulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Koristeet: pyöreät vaaleansiniset korukivet
• Kiinnitys: lukittavat koukut
• Pituus: 32 mm
• Leveys: 10,7 mm
• Paino: 1,70 g
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 4/5

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Hyväkuntoiset
Suosikki

220,00Säästät jopa -33%

Hinta uutena 330,00 - Säästö -33,33%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiD0178037
Tuoteryhmä

Korvakorut

Valmistaja/maahantuojaNummilan Koru Ky
Pitoisuus585
Paino 1,70 g
Pituus 3,20 cm / 32,00 mm
Leveys 1,07 cm / 10,70 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläJärvenpää
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: