Kohinoor Valerie valkotopaasi- ja timanttikorvakorut 0,24 ct, 14K valkokulta, 8 mm #0 Kultatukku.fi
Kohinoor Valerie valkotopaasi- ja timanttikorvakorut 0,24 ct, 14K valkokulta, 8 mm #1 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1

Tuotekoodi

D0165299

Valmistaja/maahantuoja

Kultakeskus Oy

Pitoisuus

585

Paino

1,90 g

Halkaisija

8,00 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Lahti, Kärkkäinen

Varastosaldo

1

Kohinoor Valerie valkotopaasi- ja timanttikorvakorut 0,24 ct, 14K valkokulta, 8 mm

Kohinoor Valerie -korvakorut ovat näyttävät valkokultaiset korvanapit, joiden keskellä säihkyvät kirkkaat valkotopaasit. Keskikiviä ympäröivät pienet timantit muodostavat klassisen pyöreän halo-istutuksen. Korvakorujen timanttien yhteispaino on 0,24 karaattia ja laatuluokitus H/SI.

Korut on valmistettu 585-pitoisesta eli 14 karaatin valkokullasta. Valkokullan vaalea sävy muodostaa yhtenäisen kokonaisuuden kirkkaiden kivien kanssa ja korostaa kehämäisen istutuksen säihkettä. Korvakorujen halkaisija on noin 8 mm, joten ne ovat ilmeikkäät mutta sopivat kokonsa puolesta sekä juhlaan että huoliteltuun arkikäyttöön. Tappikiinnitys ja perinteiset taustalukot tekevät koruista vaivattomat käyttää.

Valerie kuuluu suomalaisen Kohinoorin tunnetuimpiin koruperheisiin. Malliston on suunnitellut Sami Laatikainen, ja sen tunnusomainen piirre on keskikiveä ympäröivä sädehtivä timanttikehä. Tämän valkokultaisen mallin referenssi on 143-264VT-24. Korvakorut on valmistanut Kohinoor-brändin taustalla toimiva Kultakeskus Oy.

Kyseessä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-korupari. Kuntoluokitus 4/5 tarkoittaa, että korvakorut ovat erittäin hyvässä kunnossa. Laadukas materiaali, ajaton halo-muotoilu ja kotimainen merkkikoru tekevät niistä myös harkitun lahjavaihtoehdon.

• Brändi: Kohinoor
• Valmistaja: Kultakeskus Oy
• Mallisto: Valerie
• Suunnittelija: Sami Laatikainen
• Mallinumero: 143-264VT-24
• Korutyyppi: tappikorvakorut
• Materiaali: valkokulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Kivet: valkotopaasit ja timantit
• Timanttien yhteispaino: 0,24 ct
• Timanttien laatuluokitus: H/SI
• Halkaisija: 8 mm
• Paino: 1,90 g
• Kuntoluokitus: 4/5
• Tyyppi: kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Erittäin hyväkuntoiset
Suosikki

950,00Säästät jopa -37%

Hinta uutena 1 499,00 - Säästö -36,62%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiD0165299
Tuoteryhmä

Korvakorut

Valmistaja/maahantuojaKultakeskus Oy
Pitoisuus585
Paino 1,90 g
Halkaisija 8,00 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläLahti, Kärkkäinen
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: