Kalevala Kielo hopeakorvakorut
Kielo, Convallaria majalis, on vehreissä lehdoissa viihtyvä metsäkukka. Keväisin kielonkellojen hento tuoksu herättää kesän odotuksen. Herkänvalkoiset kukat nousevat hoikan varren kannattelemina vihreän lehdon keskeltä. Kultaseppä Tony Granholmia Suomen kansalliskukka muistuttaa isoäidin sanoista, joiden mukaan kielot ovat kauneimmillaan metsässä. Häneltä vei vuosia ratkaista, kuinka siirtää koruksi jotain niin elävää ja täydellisen kaunista kuin lempikukkansa kielo. Korusarjassa siro kellomainen kukinto ja kielon viehko liike on toteutettu kultaan, hopeaan ja kullanhohtoiseen, kirkkaaseen pronssiin.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka |
| Suosikki |
64,00Säästät jopa -47%
Kultatukun hinta 80,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 120,00 - Säästö -46,67%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | J0172197 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru |
| Paino | 2,72 g |
| Pituus | 2,30 cm / 23,00 mm |
| Leveys | 1,10 cm / 11,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

