Kalevala koru Sairaanhoitajan tutkintomerkki neulakiinnityksellä Hopea
Sairaanhoitajan koulutuksen ja eriasteisten virkatutkintojen merkkinä on käytetty tutkintomerkkiä. Merkki on hopeinen, nelikulmainen pyramidi, jonka on suunnitellut taiteilija Bengt Eriksson vuonna 1966.
Pyöreä Kalevala Koru Oy:n designleima vuodesta 1941 ja myös nimileima vuodesta 1980. Merkki oli jo 1940-luvulla rekisteröity viralliseksi tavaramerkiksi ja pyöreän merkin lyöminen esimerkiksi pronssikoruihin toi suojan kopioinnilta. Kalevala Koru on käyttänyt myös kuvassa olevaa kahden selätysten kääntyneen K-kirjaimen muodostamaa nimileimaa vuosina 1957–2003.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka Erinomaisen hyvässä kunnossa. |
| Suosikki |
23,20Säästät jopa -48%
Kultatukun hinta 29,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 45,00 - Säästö -48,44%
HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | E0128627 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru |
| Valmistusvuosi | 1979 |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 3,59 g |
| Halkaisija | 1,50 cm / 15,00 mm |
| Leveys | 1,50 cm / 15,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

