Kalevalakorun Pahanpiiska-korvakorut pronssi
Kalevalakorun pronssiset Pahan piiska-korvakorut. Korvakorujen pituus koukun kanssa on 50mm. Poistunut tuotannosta.
Tämän korun aihe on peräisin Kokemäen Astalasta. Esikuva on rengas, josta pitkulaiset "pahanpiiskat" riippuivat. Kyseessä lienee ollut viikinkiaikainen (800-1050jkr) maaginen esine, jolla torjuttiiin pahoja henkiä.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 3 | Kuntoluokka Pienet naarmut tai kulumat mahdollisia. |
| Suosikki |
32,50Säästät jopa -67%
Kultatukun hinta 65,00 Säästät 50,00
Hinta uutena 99,00 - Säästö -67,17%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | Z0172143 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru Oy |
| Paino | 6,55 g |
| Pituus | 3,30 cm / 33,00 mm |
| Leveys | 4,00 mm |
| Materiaali | Pronssi |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 3 |
| Myymälä | Lahti, Kärkkäinen |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta

