3,8mm Soikealenkkinen fantasiakaulaketju 45cm
Osuuskunta Timanttisten valikoimaan kuuluva näyttävä fantasiakaulaketju on valmistettu 585-pitoisesta eli 14 karaatin kullasta vuonna 1999. Ketjun koristeellinen punos muodostuu toisiinsa lomittuvista soikeista lenkeistä, joiden avoin rakenne antaa korulle ilmavan ja elävästi valoa heijastavan ilmeen. Yhtenäinen fantasiapunos jatkuu koko ketjun pituudelta, joten kaulakoru toimii erityisen hyvin sellaisenaan ilman riipusta.
Kaulaketjun pituus on 45 cm ja leveys noin 3,85 mm. Mittasuhteiltaan se on selvästi erottuva mutta edelleen monipuolisesti käytettävä koru, joka asettuu melko lähelle kaulaa. Ketju sopii niin arkisen asun viimeistelijäksi kuin juhlavampaan pukeutumiseen. Painoa korulla on 5,41 grammaa. Kiinnityksenä toimii helppokäyttöinen papukaijalukko.
Vuonna 1972 toimintansa aloittanut Timanttiset on kotimainen kello- ja korualan myymäläketju, jonka keskusorganisaationa toimii Osuuskunta Timanttiset. Osuuskunta on harjoittanut korujen maahantuontia ja hankintaa sekä omaa valmistustoimintaa. Vuodelta 1999 oleva kaulaketju edustaa 1990-luvun lopun koristeellista kultakorutyyliä, mutta sen lämmin kullan sävy ja selkeä lenkkirakenne tekevät kokonaisuudesta ajattoman.
Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-koru. Kuntoluokitus 5/5 merkitsee uutta vastaavaa kuntoa. Valmiiksi huollettu käytetty kultaketju tarjoaa laadukkaalle jalometallikorulle uuden käyttöelämän ja soveltuu pitkäaikaiseen käyttöön.
• Valmistaja/maahantuoja: Osuuskunta Timanttiset
• Tuotetyyppi: fantasiakaulaketju
• Lenkkimalli: soikea fantasiapunos
• Materiaali: kulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Valmistusvuosi: 1999
• Paino: 5,41 g
• Pituus: 45 cm
• Leveys: 3,85 mm
• Lukko: papukaijalukko
• Tyyppi: secondhand
• Kuntoluokitus: 5/5
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka |
| Suosikki |
677,00Säästät jopa -44%
Hinta uutena 1 200,00 - Säästö -43,58%
HUOM! "Uuden hinta" -arvio perustuu korun ikään. Arvio voi siis olla suurempi kuin uustuotannossa valmistetun korun hinta
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | A0171886 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Osuuskunta Timanttiset |
| Valmistusvuosi | 1999 |
| Pitoisuus | 585 |
| Paino | 5,41 g |
| Pituus | 45,00 cm / 450,00 mm |
| Leveys | 3,85 mm |
| Materiaali | Kulta |
| Tyyppi | Secondhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


