Kalevala koru Amuletti korvakorut ja helat Teljänneito, Osmansolmu, Aurinkoleijona tappi hopea
Pelkistetyn puhdaslinjaiseen korvarenkaaseen voit pujottaa Amuletti-pikkuheloja – yhden, kaksi tai vaikka koko sarjan! Amuletit saa vaihdettua helposti renkaan tappikiinnityksen kautta.
Amuletti, onnentuoja. Entisaikoina korut olivat kantajalleen enemmän kuin vain kauniita esineitä. Monet esiäitiemme korujen kuviot ja koristeet olivat väkeviä symboleja, joiden uskottiin tuovan onnea, terveyttä ja menestystä, sekä pitävän loitolla pahat henget ja ajatukset. Kalevala Originals -koruissa menneiden aikojen uskomukset heräävät eloon. Amuletti-korut ovat uusia tulkintoja muinaiskorujen salaperäisistä symboleista.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka Uutta vastaavassa kunnossa. |
| Suosikki |
228,00Säästät jopa -44%
Kultatukun hinta 285,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 410,00 - Säästö -44,39%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | J0173069 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala koru |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 8,23 g |
| Halkaisija | 2,00 cm / 20,00 mm |
| Leveys | 1,50 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta









