Lumoava Lumikki sydänriipus 13x12mm hopea Eelis Aleksi
Eelis Aleksi
Vältä kateellista, kopeaa,
kieltä terävää,
viiltävän nopeaa
Ei sieluas kauneus sokaista saa,
se suuntaan väärään voi johdattaa
Lähtiessään suunnittelemaan Lumikkia Eelis Aleksilla oli ajatuksena tehdä mahdollisimman kaunis sydän. Mallia hahmotellessaan hän tajusi, että oli tehnyt aikaisemmin sarjat nimiltään Kuningatar ja Metsämies, ja siitä tuli ajatus Lumikki-nimestä. Tämän jälkeen sydämen kaveriksi tuli risti, ja korun lopullinen hahmo muotoutui. Lumikki sopii lahjaksi rakkaalle tai ihmiselle, joka pitää sydänkoruista. Sen ristiaihe luo mahdollisuuden antaa koru vaikka rippilahjaksikin, jos saaja ei halua perinteistä ristiä.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 5 | Kuntoluokka Uutta vastaavassa kunnossa. |
| Suosikki |
103,20Säästät jopa -45%
Kultatukun hinta 129,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 189,00 - Säästö -45,40%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | K0173434 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Lumoava |
| Pitoisuus | 0.925 |
| Paino | 4,00 g |
| Halkaisija | 1,20 cm / 12,00 mm |
| Leveys | 1,30 cm / 13,00 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 5 |
| Myymälä | Kuopio, Apaja |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


