Valkokultaiset Greak Key kreikkalaiskuvioidut nappikorvakorut #0 Kultatukku.fi
Valkokultaiset Greak Key kreikkalaiskuvioidut nappikorvakorut #1 Kultatukku.fi
Thumbnail 0Thumbnail 1

Tuotekoodi

D0174327

Pitoisuus

585

Paino

1,50 g

Pituus

1,20 cm / 12,00 mm

Leveys

4,50 mm

Materiaali

Kulta

Tyyppi

Secondhand

Kuntoluokitus

4

Myymälä

Seinäjoki, Mega keskus

Varastosaldo

1

Valkokultaiset Greak Key kreikkalaiskuvioidut nappikorvakorut

Sirot valkokultaiset nappikorvakorut, joiden kaarevaa etuosaa koristaa selkeä kreikkalainen avain- eli meander-kuvio. Geometrinen koristelu antaa korvakoruille tunnistettavan ilmeen, mutta pelkistetyn kokonsa ansiosta ne sopivat vaivattomasti sekä arkikäyttöön että juhlavampaan pukeutumiseen.

Korvakorut on valmistettu 585-pitoisesta eli 14 karaatin kullasta. Valkokullan viileä sävy ja kiillotetut pinnat korostavat suoraviivaista kuviota. Kumpikin korvakoru kiinnitetään tapilla ja perinteisellä perhoslukolla. Hieman kaareva, korvalehteä myötäilevä rakenne tuo malliin puolirenkaan vaikutelmaa, vaikka kyseessä ovat tappikiinnitteiset nappikorvakorut.

Kreikkalainen avainkuvio tunnetaan myös nimillä meander-kuvio ja Greek key. Suorakulmaisesti jatkuva ornamentti on pitkään käytetty geometrinen koristeaihe, joka tuo näihin pienikokoisiin korvakoruihin klassista ja graafista ilmettä. Kivettömän rakenteen ansiosta huomio kiinnittyy valkokultaan, muotoon ja kuviointiin.

Korvakorujen pituus on 12 mm ja leveys 4,5 mm. Parin yhteispaino on 1,50 grammaa. Kuntoluokitus 4/5 kertoo hyväkuntoisesta secondhand-korusta. Korvakorut on kunnostettu ja puhdistettu, joten ne ovat valmiit käyttöön. Secondhand-koru on myös harkittu vaihtoehto asiakkaalle, joka arvostaa jo olemassa olevien jalometallikorujen uudelleenkäyttöä.

• Tuotetyyppi: nappikorvakorut
• Koristelu: kreikkalainen avain- eli meander-kuvio
• Materiaali: valkokulta
• Pitoisuus: 585 / 14K
• Kiinnitys: tappikiinnitys ja perhoslukot
• Pituus: 12 mm
• Leveys: 4,5 mm
• Paino: 1,50 g
• Kuntoluokitus: 4/5
• Tyyppi: kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote

Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote
4Kuntoluokka
Suosikki

192,00Säästät jopa -49%

Hinta uutena 380,00 - Säästö -49,47%

Tuotetta korissa 0 kpl
Varastosaldo 1 kpl

Tuotteen lisätiedot

TuotekoodiD0174327
Tuoteryhmä

Korvakorut

Pitoisuus585
Paino 1,50 g
Pituus 1,20 cm / 12,00 mm
Leveys 4,50 mm
MateriaaliKulta
TyyppiSecondhand
Kuntoluokitus4
MyymäläSeinäjoki, Mega keskus
Varastosaldo1

Kysy tuotteesta

Kysy tuotteesta: