Kalevala Korun hopeiset Kehrääjä-nappikorvakorut
*Kuvassa kuvituskuva vastaavasta tuotteesta.
Kehrääjä-korun malli on haettu vanhojen kauniiden puuesineiden leikkauksista. Puuesineiden koristelu oli rikasta etenkin rukinlapojen aiheissa, jossa moninaiset ornamentit osoittavat, miten erilaisia kuvioita taitavissa käsissä löytyi.
Käyttöesineiden ohessa rukinlavat olivat kosimis- ja kihlalahjoja, joilla tuleva puoliso pääsi esittelemään taitojaan. Kun nuori nainen sai sulhaselta rukinlavan, hän saattoi olla varma sulhon aikeista.
| Tämä on kunnostettu ja puhdistettu secondhand-tuote | |
| 4 | Kuntoluokka |
| Suosikki |
55,20Säästät jopa -44%
Kultatukun hinta 69,00 Säästät 20,00
Hinta uutena 99,00 - Säästö -44,24%
Tuotteen lisätiedot
| Tuotekoodi | J0172942 |
| Tuoteryhmä | |
| Valmistaja/maahantuoja | Kalevala Koru |
| Paino | 1,69 g |
| Pituus | 8,00 mm |
| Leveys | 5,60 mm |
| Materiaali | Hopea |
| Tyyppi | Seconhand |
| Kuntoluokitus | 4 |
| Myymälä | Seinäjoki, Mega keskus |
| Varastosaldo | 1 |
Kysy tuotteesta


